HOOLDUS VANNITOAS

Kui autoga regulaarses hoolduses mitte käia, laguneb see ühel päeval koost. Ka vannitoas aitab suurem ja väiksem hooldus ruumist kauem rõõmu tunda.

Kammsüdamik duširenni lihtsaks puhastamiseks

Väike hooldus vannitoas

Vannitoa regulaarne puhastamine on tähtis, lugege selle kohta lähemalt artiklist „Puhas viimse nurgataguseni“. See kehtib ka dušiga vanni kohta: pindade regulaarne puhastamine kindlustab inetu pildi. Teised tööd võtavad veidi kauem aega, kuid neid tuleks siiski regulaarselt teha. Siia kuulub näiteks dušiäravoolu või -renni puhastamine. Juuksesõela on küll lihtne eemaldada ja puhastada, kuid ka äravoolu või renni ennast tuleks aeg-ajalt põhjalikult puhastada. Seebijäägid ja muu mustus võib dušivee äravoolu raskendada.

Kiire äravool

Ning kui juba äravoolu puhastama hakata, tuleks korraga puhtaks teha ka sifoonid. Ummistunud äravool on eelkõige tuttav pikajuukselistele, sest pikad juuksekarvad võivad äravoolu kinni jääda ning vee äravoolu takistada. Kui valamus on sifooni veel üpris lihtne eemaldada, siis duši ja vanni puhul ei ole see ilma vanni eemaldamata võimalik. YouTube’ist võib leida rohkem või vähem häid nõuandeid. Meie soovitame juuksed pikkade pintsettidega välja õngitseda. Sellega kahjustatakse sifooni ja torusid ning säästetakse remondikulusid. Samuti tuleks regulaarselt puhastada valamu ülevooluava. Selleks pihustage tavalist puhastusvahendit avasse ja laske mõjuda. See ennetab halbu lõhnu ja ladestisi.

Suur hooldus

Kui WC kasutamisel jääb vesi loputuskastist jooksma, võib see olla märk loputusklapi ummistumisest mustusega. Klapp asub loputuskasti alumises osas, silikoontihend äravoolu peal ja sulgeb äravoolu. Kui tihendi ja äravooluava vahele satub mustust, näiteks loputuskastis olev ladestis, hakkab vett lekkima. Videos on näha, kuidas seda klappi ka varjatud loputuskasti korral üsna lihtsalt puhastada.

Geberit Sigma varjatud loputuskasti puhastamise juurde
Geberiti keraamilise loputuskasti puhastamise juurde

Ettevaatust!

Tähelepanu! Tegutsete omal vastutusel ja vastutate tekkiva kahju eest. See võib aga kergesti juhtuda, sest enamik hoidikuid on plastist ja võivad ebaõigel käitlemisel puruneda või kahjustada saada. Loputuskasti sisemust pole tavaliselt vaja puhastada ning see võib kaasa tuua hoopis selle, et ladestunud koorikust tulevad lahti suuremad tükid, mis kõik ära ummistavad. Halvimal juhul peab sanitaartehnik WC-poti lahti monteerima. Ka sifooni eemaldamisel tuleb jälgida, et midagi katki ei läheks. Nagu tehnikud ütlevad: enne vaata, siis keera! Kahtluse korral tuleb alati kutsuda spetsialist.

Milline peaks olema vannituba Teie jaoks?

Täiuslik vannituba vastab paljudele soovidele ja nõuetele. Kuid millised on Teie vajadused? Kas Teile on oluline ruum, puhtus või disain? Kas soovite kasutusmugavaid tooteid või eelistate lisamugavust, mida pakub Teile nt dušš-WC Geberit AquaClean? Või on Teile südamelähedane universaalne disain? Ükskõik, millised on Teie vajadused, me lihtsustame Teie igapäevaelu nutikate vannitoalahendustega.

Rohkem ruumi vannitoas
Rohkem puhtust vannitoas
Rohkem funktsionaalset disaini vannitoas
Rohkem mugavust vannitoas
Rohkem piireteta lahendusi vannitoas
Rohkem kasutusmugavust vannitoas