Arvestatav ruumivõit
Paljudel juhtudel saab vannitoaukse optimaalse paigutuse ja joondamisega kõige rohkem ruumi säästa. Vannitoa ukseava peaks olema 90 cm lai ja olema ilma lävepakuta. Nii pääseb sinna ka ratastooliga, kui see vajalik peaks olema. Kui uks avaneb sissepoole, vajab see avanemiseks ja sulgumiseks ligi ruutmeetri pinda. See pind vabaneb, kui uks väljapoole avanevaks projekteerida. Kui see pole võimalik, võib appi tulla lükanduks.
Ohutusaspekt
Väljapoole avaneval vannitoauksel on teisigi eeliseid peale ruumi võitmise. Üks aspekt on ohutus: kui inimene peaks vannitoas libisema ja õnnetult kukkuma, võib ta halvemal juhul liikumisvõimetuks muutuda või koguni teadvuse kaotada. Sissepoole avanevat ust teine inimene aga avada ei saa, kui teisel pool takistus ees on. Väljapoole avaneva ukse korral saab aga keegi kukkunud inimesele kiiresti appi minna. Ainus eeldus: uksel on lukk, mida saab hädaolukorras ka väljastpoolt avada.
Lisamugavus
Väljapoole avaneva ukse eelis on ka lihtsam koristamine. Vannitoa koristamisel ei ole uks enam ees ning kõik seinad ja eelkõige põrand on vabalt ligipääsetavad. Mõni sõna ukse kvaliteedist: vannituba on väga intiimne koht. Mida vähem müra sellest ruumist väljapoole kostab, seda paremini ennast seal tuntakse. Seetõttu tasub paigaldada kvaliteetne uks.