Öövalguse efekt

Nõrgad valgusallikad aitavad pimedas orienteeruda

Kes seda ei tunneks: Keset ööd annab täis põis endast märku, äratades sind sügavast unest. Tualetti minek on möödapääsmatu. Nõrgad valgusallikad aitavad leida WC-poti ka pimedas, sest vaatamata öisele häirimisele on keha veel poolunes. Seda eeskätt tänu melatoniini eritamisele. Uinumist soodustav hormoon vastutab selle eest, et meie keha läheb öösel peaaegu automaatselt unerežiimile.

Tervislik uni on väärtuslik vara. Kellel seda on vähe, see ei suuda terve päeva sada protsenti produktiivne olla. Selleks et sisemine kell vaatamata tualetiskäigule täielikult rütmist välja ei langeks ja saaksite võimalikult kiiresti jälle magama jääda, tuleb arvesse võtta järgmist:

  • Hele valgus võib bioloogilise kella segi ajada ja aeglustada melatoniini tootmist. Seetõttu ärge pange teel tualetti võimaluse korral tuld põlema või kasutage hämardusfunktsiooniga öövalgustust.
  • Vältige suure sinise osakaaluga valgust. See häirib melatoniini tootmist, mis on vajalik taas kergesti magamajäämiseks, sest see annab kehale signaali: Öö on möödas!
  • Asetage vannituppa liikumissensoritega orienteerumisvalgustid, mis juhatavad Teile teed vannituppa minekuks. Sellised valgusallikad on enamasti kahvatud ja nõrgad. Nii valgustatakse sellega ainult kohta, kus tegevus hetkel toimub – tualetti – minimaalselt.

Milline peaks olema vannituba Teie jaoks?

Täiuslik vannituba vastab paljudele soovidele ja nõuetele. Kuid millised on Teie vajadused? Kas Teile on oluline ruum, puhtus või disain? Kas soovite kasutusmugavaid tooteid või eelistate lisamugavust, mida pakub Teile nt dušš-WC Geberit AquaClean? Või on Teile südamelähedane universaalne disain? Ükskõik, millised on Teie vajadused, me lihtsustame Teie igapäevaelu nutikate vannitoalahendustega.

Rohkem ruumi vannitoas
Rohkem puhtust vannitoas
Rohkem funktsionaalset disaini vannitoas
Rohkem mugavust vannitoas
Rohkem piireteta lahendusi vannitoas
Rohkem kasutusmugavust vannitoas