Katusekorteri tunne vannitoas

Ninanips kaldlagedele – kuidas ehitada vannituba kõige kõrgemal korrusel.

Sellise elamise omanikud küsivad endalt varem või hiljem: teha või mitte teha? Katusekorruse väljaehitamine on paljudel mõttes – tihti mõlgutatakse selle üle mõtteid aastaid.

Joonistatud vannituba koos andmetega optimaalsete kõrguste kohta katusekorrusel

Kaduv suurus

Kui seda lõpuks teha julgetakse, leitakse end hubasuse uutest sfääridest. Eriti atraktiivne tundub mõte kasutada vähemalt osa juurdevõidetud ruumist vannitoa jaoks. Vannimaastik katuseharja all? See vast oleks midagi, kuid ettevaatust, välimus on petlik. Plaani peal võib ruum suur tunduda, kuid tegelikkuses kahaneb see normaalsuurusesse. See tuleneb katusekaldest, mis vähendab kasutatavat pinda drastiliselt.

Planeerimise küsimus

Selleks et olemasolevaid olusid optimaalselt ära kasutada, tuleb planeering hästi läbi mõelda: Kas vannitoas peab olema kogu komplekt: WC, valamu, dušš ja vann? Kas vaja on üht või kaht valamut? Dušš või dušiga vann? Ja nii edasi. Kui vajadused on selged ja soovitud tööde maht koos eelarvega paigas, tuleb ruumi optimaalselt planeerima hakata. Mõned kriteeriumid ei jäta mänguruumi: duši ja valamu kohal oleva peegelkapi jaoks on vaja maksimaalset kõrgust. Teises otsas on WC-pott, mis olenevalt madalama seina kõrgusest on paigutatav ka katusekalde alla. Sama kehtib ilma dušifunktsioonita vanni kohta. Ning loomulikult ei tule mõelda mitte ainult toodete ruumivajadusele, vaid ka kasutajatele, et nemad pead ära ei lööks.

Suurejoonelisuse saavutamine

Kõik unistuste vannitoa elemendid leiavad samm-sammult oma koha. Kuid mõistagi sellega asi ei piirdu: nüüd tuleb paari nipiga luua katusekorteri tunne – see ju harjutuse mõte ongi! Läbiva kujundusega keraamilised plaadid, mis ulatuvad tasapinnalise dušini välja, on võte, mis seab rööpad soovitud suunda. Katuse all on üldjuhul vähe loomulikku valgust, seega on soovitatav kasutada heledaid värve. Ja veel: katusealuses vannitoas tekivad tahes-tahtmata nišid (just need sellele vannitoale omapära annavadki). Neid tuleks nutikalt kasutada, kusjuures see ei tähenda tingimata praktilisust: kena dekoratiivelement õiges kohas annab suurejoonelisusele viimase lihvi.

Milline peaks olema vannituba Teie jaoks?

Täiuslik vannituba vastab paljudele soovidele ja nõuetele. Kuid millised on Teie vajadused? Kas Teile on oluline ruum, puhtus või disain? Kas soovite kasutusmugavaid tooteid või eelistate lisamugavust, mida pakub Teile nt dušš-WC Geberit AquaClean? Või on Teile südamelähedane universaalne disain? Ükskõik, millised on Teie vajadused, me lihtsustame Teie igapäevaelu nutikate vannitoalahendustega.

Rohkem ruumi vannitoas
Rohkem puhtust vannitoas
Rohkem funktsionaalset disaini vannitoas
Rohkem mugavust vannitoas
Rohkem piireteta lahendusi vannitoas
Rohkem kasutusmugavust vannitoas