Kui väike saab olla valamu? 

Kitsas vannitoas või väikeses külaliste WC-s ei tohiks loputusnõu võtta liiga palju ruumi, kuid siiski olla praktiline ja atraktiivne. Kuidas te siis sellega tegelete? Need näpunäited aitavad teil:

Xeno² kraanikauss (© Geberit)

1. Standardmõõdus kraanikaussi eendumine (sügavus) on 55 sentimeetrit. Loputusnõu sügavus on tavaliselt 45 sentimeetrit. Kuid kitsastes või väikestes vannitubades pole sageli nii palju ruumi. Siin tulevad mängu kitsamad kraanikausid. Nüüd on saadaval mitmeid minikraanikausse, mille eendumine on 20–25 sentimeetrit. Hea idee võib olla Geberiti vannitoaseeria Xeno², iCon, Smyle ruumisäästlik kraanikauss.

2. Nutikas disain: Valamuid pole mitte ainult erinevas suuruses, vaid ka terve rea erineva ajatu disainiga. Ükskõik, kas nurgeline, ovaalne või ümmargune, vertikaalse või horisontaalse äravooluga: olenevalt ruumist on erinevad variandid mõistlikud. Kitsastes ruumides on praktilised ruumisäästliku kraanikausi äravooluga väikesed loputusnõud. Need on disainitud nii, et neid saab kombineerida kitsa valamukapi või kraanikausiga, mille tulemuseks on võimalikult palju hoiuruumi.

iCon pesukauss külaliste vannitoa jaoks (© Geberit)

3. Spetsiaalsed nurgalahendused võimaldavad väikeste kraanikausside kasutamist väljakutsuva põrandaplaaniga külaliste WC-des. Geberitis sobivad sellistel juhtudel paigaldamiseks ideaalselt eriti iCon ja Renova Compact seeriad.

4. Valamu kuju: väike kraanikauss tähendab alati ruumikadu, sest keraamilisel seadmel on vähem riiulipinda. Olenevalt valamu kujust on aga võimalik võita maksimaalselt ruumi. Kui valite asümmeetrilise valamu kuju, mille külge on kinnitatud kraan, jääb keraamilisele seadmele veel piisavalt ruumi igapäevaste vannitoatarvete jaoks.

5. Funktsionaalsus on oluline. Isegi väikeste pesukausside puhul peab olema piisavalt ruumi käte täielikuks hoidmiseks vee all. Seetõttu on oluline mitte alahinnata kraanikausi sügavuse tähtsust. Saate seda hõlpsasti katsetada müügisalongi kuivas sõidus.

6. Ruumi säästa saab ka kraanidega, näiteks seinale riputatavate variantidega. Alati on hea mõte vaadata kraanid koos käteloputuskaussiga. Kui kontrollite veejoa tulejoont, saate vältida veepritsmeid. Kraanide tootjad pakuvad sageli lühemaid mudeleid, mis on mõeldud kasutamiseks külaliste WC-lahenduste jaoks väikestes vannitubades.