Ummistunud äravool – mida teha?

Illustratsioon ummistunud valamusifooni kohta

Juuksed võivad duši- ja valamuäravoolu kiiresti ummistada. Appi tuleb valamupump, mida kõnekeeles nimetatakse ka kummimusiks. See kõrvaldab ummistusi ja juhib jäägid kanalisatsiooni.

Rahvasuus sifooniks kutsutavat vidinat nimetavad spetsialistid haisulukuks. Just seda ülesannet see täidabki: takistab halva lõhna sattumist vannituppa. Tutvustame kaht levinumat haisuluku varianti: pudelsifoon ja ruumisäästlikum torusifoon, mida kasutatakse näiteks vannitoavalamus või köögis.

Selleks et asi töötaks

  • Selleks et haisulukud töötaksid, vajavad need veidi hooldust. Vältige juuste või suuremate mustuseosakeste sattumist äravoolu.Kammsüdamikudvõi äravoolusõelad on selleks õige valik.
  • Veel tuleb lasta regulaarselt voolata, sest ka sifoonid võivad kuivada, näiteks kui neid pikemat aega ei kasutata. Ja siis tekib hais.
  • Kui haisulukk on ummistunud, ei maksa hakata eksperimenteerima ega torujüri mängima! Ummistuse aitavad kõrvaldada valamupump või pintsetid. Tugevad kemikaalid võivad tihendeid ja materjale kahjustada ning neid ei tohiks kasutada. Tähtis! Jätke sifooni eemaldamine spetsialisti hooleks. Enamasti jätab ka tema haisuluku oma kohale ning kasutab valamupumpa ja muid profitööriistu.
  • PS: Survepuhasti, mida müüjad sageli imevahendiks nimetavad, võivad sifooni ja torusid suure surve tõttu kahjustada. Seetõttu peaksid võhikud sellest vahendist eemale hoidma.

Milline peaks olema vannituba Teie jaoks?

Täiuslik vannituba vastab paljudele soovidele ja nõuetele. Kuid millised on Teie vajadused? Kas Teile on oluline ruum, puhtus või disain? Kas soovite kasutusmugavaid tooteid või eelistate lisamugavust, mida pakub Teile nt dušš-WC Geberit AquaClean? Või on Teile südamelähedane universaalne disain? Ükskõik, millised on Teie vajadused, me lihtsustame Teie igapäevaelu nutikate vannitoalahendustega.

Rohkem ruumi vannitoas
Rohkem puhtust vannitoas
Rohkem funktsionaalset disaini vannitoas
Rohkem mugavust vannitoas
Rohkem piireteta lahendusi vannitoas
Rohkem kasutusmugavust vannitoas