Ferring Pharmaceuticals | Geberit Eesti

Hõljuv kergus Ferring Pharmaceuticals, Kastrup (Taani)

Ravimifirma Ferring Pharmaceuticals uus peakontor Taanis Kastrupis praktiliselt hõljub vee kohal. Geberiti kogemused olid asendamatud konstruktsiooni optilise kerguse saavutamisel klaaskuplini välja.

Ravimifirma Ferring Pharmaceuticals uus peakontor püüab pilku igas mõttes. Kuuekorruseline hoone Kopenhaageni äärelinnas Kastrupis kõrgub naabruskonna madalate hoonete kohal. Asukoht rõhutab veelgi selle hoone kalliskivilaadset olemust:ümbritsetuna veega kõigist kolmest küljest, tähistab kolmnurkne hoone piiri maa ja vee vahel.

Merevaade igas suunas

Sellele aitab kaasa kogu hoone imposantne klaasfassaad. Seestpoolt avaneb hingemattev vaade Sundi väinale Kopenhaageni (Taani) ja Malmö (Rootsi) vahel. Päevavalgus voogab vabalt siseruumidesse, ujutades valgusega üle kontorid, vestibüüli, kohviku ja konverentsiruumid. Hoone südameks on aatrium – siseruum, mille ümber paiknevatesse ruumidesse pääseb trepikoja või klaasliftide kaudu. Aatriumi kohal kõrguv klaaskuppel tagab täiendava loomuliku valguse.

Eriline katus

Katuse klaaskonstruktsioon oli Foster&Partnersi arhitektide jaoks üks selle projekti keerukamaid ülesandeid. Hoone asukoht otse Läänemere ääres eeldas vastupidavat konstruktsiooni, mis talub talvetormide tuult ja vihma. Sademevee äravoolusüsteem tohutult kuppelkatuselt ja eenduv katus kõigil kolmel küljel tähendasid Geberiti jaoks erakordset ülesannet. Peale veevarustussüsteemide paigaldas ettevõte ka katuselt sademevee äravoolusüsteemi Pluvia. „Meie tehniline osakond pidi tegema spetsiaalsed arvutused, et leida Pluvia äravoolusüsteemi paigaldamiseks õige koht ja konstruktsioon,“ ütleb Lennarth Dahl, kes nõustas ehitusettevõtet Dtek Geberiti toodete kasutamises.

„Pidime täpselt arvestama, kuidas vihmavesi kuplist katusele voolab, et äravoolusüsteem optimaalselt töötaks.“ Katuselt sademevee äravoolusüsteemis võetakse arvesse asukohale iseloomulikku tuult ja sademeid, mis aitab jätta sellest klaasvoodriga kalliskivist hõljuvalt kerge mulje nii lähedalt kui ka kaugelt.

teavet

Pildigalerii