1. variant: värske õhk
Akna avamine õhutamiseks on end kiire ja tõhusa meetodina tõestanud. Ökoloogilistel põhjustel tuleks aken siiski lühikeseks ajaks avada. See kehtib eelkõige talvekuudel, kus muidu kütteenergia asjatult raisku läheks. Põhimõtteliselt on regulaarne õhutamine vannitoas, kus on suur õhuniiskus, ka muidu soovitatav ja aitab vältida hallituse teket.
2. variant: vannitoaventilaator
Ilma aknata vannitoas aitab integreeritud ventilaator ebameeldivat lõhna kõrvaldada ning vannituba pärast vannis või duši all käimist kiiresti õhutada. Vannitoaventilaatori võimsus määrab selle, kui kiiresti õhk vannitoas värske vastu vahetub.
3. variant: lõhna lühiajaline kinnikatmine
Üks variant ebameeldiva tualetilõhna summutamiseks on tikkude põletamine. Põlevad tikud varjavad väävlisisalduse tõttu veidikeseks ajaks tualetiskäigu märgid, kuid ei eemalda neid täielikult. Siia abivahendite kategooriasse kuuluvad ka lõhnapihused, ruumilõhnastajad ja õlid. Selle variandi puhul on oht saavutada üledoseerimisega vastupidine efekt. Kellele see ikka meeldib, kui selline väike ruum nagu vannituba mahavoolanud lõhnaõlipudeli järele lõhnab?
4. variant: moodne tehnoloogia
Uuenduslikem ja efektiivseim variant on lõhnaeemaldusmoodul, mis lõhna kiiresti ja tekkekoha lähedal ära imeb, enne kui see ruumis levib. Kas tuleb tuttav ette? Muidugi! Köögis lülitate ju samuti õhupuhasti pliidi kasutamise ajaks sisse. Vannitoas on võimalus keraamikasse integreeritud,lõhnaeemaldus käib loputuskastis oleva mooduli ehk integreeritudvärskendusfiltri abili..