Valus juhtum

Kukkumisoht vannitoas – asi on õiges materjalivalikus

Stefanil on selja taga pingeline tööpäev. Hea põhjus üks jooksuring teha. Väsinuna, kuid endorfiinidest pakatavana läheb ta pärast sportimist duši alla.

Tähelepanu, kukkumisoht

Nüüd vaid kiire hambapesu ja mõnus õhtu teleri ees võibki alata. Kuid enne kui ta asi selleni jõuab, libiseb Stefan märgadel põrandaplaatidel ja kukub. Õnneks on tegu õnneliku õnnetusega. Stefan sai kukkumise käigus vaid paar sinikat. Väga valus kogemus, kuid oleks võinud ka halvemini minna, nagu näitab Saksamaa, Austria ja Šveitsi kogemus. Seal on kodus toimuvad kukkumised õnnetuste statistika pingereas kõrgel kohal.

Riski vähendamine

Just duši all on libisemis- ja kukkumisoht märgade pindade tõttu suhteliselt suur. Riski saab vähendada õige materjalivaliku ning ühe või mitme praktilise vannitoaaksessuaariga.

  • Maja ehitamisel või vannitoa remontimisel tuleks materjale väga hoolikalt valida. Eriti head libisemisvastased omadused on libisemiskindlatel põrandaplaatidel ja dušialustel, mis on valmistatud mineraalsetest materjalidest, näiteksSetaplanost.
  • Libisemisvastane töötlus teeb libiseva pinnastruktuuri astumiskindlamaks. See suurendab karedust ja parandab libisemistakistust. Selline töötlus tasub kindlasti lasta teha spetsialistil.
  • Libisemisvastased matid ja ribad ei saa küll disainiauhinda, kuid pakuvad soovitud stabiilsust. Tänu mummudele liimuvad libisemisvastased matid hästi pinnale, kuid on siiski lihtsalt eemaldatavad. Neid on lihtne puhastada ja kuivatada, kuid hügieenilised need pole.
  • Selleks et te duši alt tulles märgade jalgadega libedatel põrandaplaatidel kohe jalgealust ei kaotaks, pange vannitoavaip või froteerätik duši ette ja kuivatage sellel oma jalad ära.

Sama kehtib ka vanni kohta.

Milline peaks olema vannituba Teie jaoks?

Täiuslik vannituba vastab paljudele soovidele ja nõuetele. Kuid millised on Teie vajadused? Kas Teile on oluline ruum, puhtus või disain? Kas soovite kasutusmugavaid tooteid või eelistate lisamugavust, mida pakub Teile nt dušš-WC Geberit AquaClean? Või on Teile südamelähedane universaalne disain? Ükskõik, millised on Teie vajadused, me lihtsustame Teie igapäevaelu nutikate vannitoalahendustega.

Rohkem ruumi vannitoas
Rohkem puhtust vannitoas
Rohkem funktsionaalset disaini vannitoas
Rohkem mugavust vannitoas
Rohkem piireteta lahendusi vannitoas
Rohkem kasutusmugavust vannitoas