Bakteritele sõja kuulutamine vannitoas | Geberit Eesti

Bakteritele sõja kuulutamine vannitoas

Kõik teavad, et avalikes WC-des vohavad kõikvõimalikud bakterid. Aga oma kodus on need soovimatud tegelased ju kontrolli all – või ei? Vastus on, et ka kodus võivad pahalased vohada. Põhjus on tihti selles, et koristamisel keskendutakse tualeti, valamu ja vanni puhastamisele. Kuid pole vaja paanitseda, täielikult bakterivaba kodu pole võimalik ega ka vajalik. Oma kodu vannitoas saab soovimatuid kaaselanikke lihtsate hügieenimeetmetega kontrolli all hoida.

Puhastusvahendid ja -lapp puhtas vannitoas

Nõuanded haigustekitajate vähendamiseks vannitoas

  • Bakteritele meeldivad väga niisked käte- ja vannirätikud. Seetõttu tuleks jälgida, et rätikud saaksid vabalt rippudes kuivada ning et neid pestaks vähemalt kord nädalas 60-kraadises vees.
  • Hambaharju ei tohi bakterite kasvulavana kindlasti alahinnata ning seetõttu tuleks neid iga kahe-kolme kuu järel vahetada ning lisaks niiviisi hoida, et harjad saaksid korralikult kuivada.
  • Tualetipoti kaas alati kinni! Iga tualetiloputuse ajal paiskuvad õhku bakterid ning lendavad kogu vannituppa laiali.
  • Bakteritele meeldib niiske keskkond, mistõttu tuleks vannitube korralikult õhutada ning jälgida, et ventilatsioon töötaks.
  • Dušikardinates kipuvad paljunema seened ja hallitus. Seetõttu jälgige, et kardinad kuivaksid pärast duši all käimist täielikult ära ning aeg-ajalt tuleks neid pesumasinas pesta. Klaasist dušivahesein on pikemas perspektiivis hügieenilisem.
  • Ärge unustage koristamise ajal uste käepidemeid, loputusplaate ja valgustilüliteid
  • Dušš ja vann tuleb pärast kasutamist kuivaks pühkida, et mikroorganismide elu keeruliseks teha.
  • Silikoonvuukidesse koguneb aja jooksul igasuguseid baktereid, kuigi pealtnäha võivad vuugid puhtad olla. Seetõttu tuleks vuuke regulaarselt söögiäädika ja kuuma veega puhastada.
  • Ärge unustage dušipäid . Dušipeasse kogunevad kiiresti bakterid. Seetõttu on soovitatav düüsid enne esimest dušivõttu kuuma veega läbi loputada. Veetemperatuur peaks ideaalis olema 60 kraadi.
  • Puhastuslappe tuleks tihti pesumasinas kuumal temperatuuril pesta ning vanni jaoks kasutada eraldi lappi. Kui on soov kõik peensusteni õigesti teha, tuleks tualeti puhastamiseks kasutada eraldi, teist värvi lappi.
  • Ka vannitoamati sisse võivad kiiresti koguneda juuksekarvad ja mustus. Kloppige neid regulaarselt ja peske kuuma veega.
  • Vannikäsnad, mida vanni võtmisel tihti kasutatakse, pole nõudepesusvammidest paremad. Seetõttu tuleb neid tihti vahetada.
  • Ka kosmeetikapintslid ja harjad tahavad puhastamist – kõige parem on neid aeg-ajalt šampooniga pesta.

Osa 1: Juuksevärvi- ja pleegitusvahendi plekid vannitoas
Osa 2: Hügieeni- ja vannipuhastusvahendi plekid vannitoas
Osa 3: Küünelaki- ja küünelakieemaldi plekid
Osa 4: Katlakivi- ja silikaatladestiste plekid vannitoas
Osa 5: WC-puhastusvahendi ja WC-tablettide plekid vannitoas

Vannitoa tooted

Milline peaks olema vannituba Teie jaoks?

Täiuslik vannituba vastab paljudele soovidele ja nõuetele. Kuid millised on Teie vajadused? Kas Teile on oluline ruum, puhtus või disain? Kas soovite kasutusmugavaid tooteid või eelistate lisamugavust, mida pakub Teile nt dušš-WC Geberit AquaClean? Või on Teile südamelähedane universaalne disain? Ükskõik, millised on Teie vajadused, me lihtsustame Teie igapäevaelu nutikate vannitoalahendustega.

Rohkem ruumi vannitoas
Rohkem puhtust vannitoas
Rohkem funktsionaalset disaini vannitoas
Rohkem mugavust vannitoas
Rohkem piireteta lahendusi vannitoas
Rohkem kasutusmugavust vannitoas