PUIT VANNITUPPA

Kaua aega välditi puidu kasutamist vannitubades, levinud oli arvamus, et hallitus võib kiirelt tekkida. Mis tegelikult on üllatav, kuna puit on ehitusmaterjalina väga hinnatud ja seda kasutatakse näiteks laevaehituses ja aknatööstuses. Need on aga kohad, kus veega kokku puudet ei saa välistada. Samamoodi on köökides, kus vesi aurab ja pritsib puitmööbel juba pikalt kasutuses.

Vaikselt toimub paradigma muutus ka vannitoas. Ehtsat puitu kasutatakse põrandatel, seinapaneelidel ja ka vannitoamööblil; järjest sagedamini paigaldatakse puidust töötasapindadele ka ilusad pinnapealseid valamuid ning isegi puidust ja valamud on nüüd saadaval.

See on fakt: Puit on sisekliimale hea

Puit elab – see tähendab: Puidul on omadus niiskust imada ja uuesti ära anda. Sellel on positiivne ja terve mõju sisekliimale. Lisaks on mõned puiduliigid tuntud oma suure happesisalduse poolest ja on antibakteriaalse toimega. See pole just halvim omadus vannitoas, kus peaks olema hügieeniline.

Mida tuleb tähele panna, kui vannitoas kasutatakse puitu

 • Töötlemata puidul pole vannitoas kohta. Kõiki puite tuleks töödelda õlide, lasuuride või värvidega, et niiskus ei saaks sisse tungida.
 • Puidu liikide valik on määrav, kasutada tuleks rahulikku puitu, see tähendab kõva ja rasket puitu, sest see on niiskuskindlam. Kõige parem on pidada enne ostu nõu spetsialistiga. Mõned puidud, mis kõne alla tulevad, on nt pähkel, venge, kuusk ja lehis.
 • Põrandad tuleb alati tihendada täispinnaliselt. Seejuures on oluline ka servavuugid tihendusmassiga sulgeda.
 • Seintel olevaid puitpaneele tuleks alati ventileerida.

Insaideri nõuanded

 • Veepritsmete ohustatud piirkondades loobuge männipuidust, sest pikaaegsel kokkupuutel niiskusega võib tekkida puidusine.
 • Ka tamm ei ole alati optimaalne. See puit on küll väga kõva, kuid kipub puhastusvahendite kasutamisel kiiresti plekke tekitama.
 • Hoiduge vannitoas punastest puitudest, nagu nt merbau ja jatoba. Ka neil tekivad niiskusega kokkupuutel kiiresti inetud varjundid.
 • Muu hulgas, keemilsite toimeainetege seente-ja putukavastasest puidukaitsest võib vannitoas loobuda, kui arvesse võetakse järgmisi soovitusi.

Lihtsad hooldusreeglid

 • Pühkige veepritsmed vannitoast alati kohe ära, et veetilgad ei saaks üldse puidu sisse imbuda.
 • Pidage silmas, et puidule ei satuks teravatoimelisi puhastusvahendeid.
 • Niiskus ei tohiks põhimõtteliselt kunagi puidu sisse tungida. Kõik, kes kasutavad õlitatud puitu, peaksid seetõttu regulaarselt peale kandma hooldusõli. Nii ei saa puit paisuda, selle poorid on suletud ja lisaks ei võta puit ka mustust külge.
 • Ka vannis algab kõik korralikust ventilatsioonist.
 • Tavaliselt piisab sellest, kui puidu pinda puhastamisel õrnalt niisutatud lapiga puhastada.

Vannitoa tooted

Milline peaks olema vannituba Teie jaoks?

Täiuslik vannituba vastab paljudele soovidele ja nõuetele. Kuid millised on Teie vajadused? Kas Teile on oluline ruum, puhtus või disain? Kas soovite kasutusmugavaid tooteid või eelistate lisamugavust, mida pakub Teile nt dušš-WC Geberit AquaClean? Või on Teile südamelähedane universaalne disain? Ükskõik, millised on Teie vajadused, me lihtsustame Teie igapäevaelu nutikate vannitoalahendustega.

Rohkem ruumi vannitoas
Rohkem puhtust vannitoas
Rohkem funktsionaalset disaini vannitoas
Rohkem mugavust vannitoas
Rohkem piireteta lahendusi vannitoas
Rohkem kasutusmugavust vannitoas