Kus legionella’d vohavad | Geberit Eesti

Maha legionella võim

Legionella on bakter, kes ei peaks meie organismi sattuma. Kuna nad levivad aga veetorudes, ei tee paha nende elukohale pilk peale visata.

Kas teadsite, et teie torudes elab miljoneid pisikesi olendeid, kes on inimsilmale nähtamatud? Jutt käib legionellast ja teistest bakteritest, keda leidub nii looduses kui ka meie joogiveesüsteemides. Seisev vesi ja temperatuur vahemikus 25–50 °C on nende jaoks ideaalne keskkond märkamatuks paljunemiseks.

Legionellat pole vaja karta

Illustratsioon kraanivees leiduvate legionella’de kohta

Legionella kuuluB bakterite hulka, keda inimorganismil tingimata vaja pole. Näiteks duši all käimisel loputatakse need koos imepisikeste veetilkadega dušipeast välja ja me võime neid sisse hingata. Mõned satuvad hingamisteede kaudu märkamatult kopsudesse ja seavad ennast seal sisse. Tervetele inimestele, kelle immuunsüsteem töötab korralikult, ei tee legionella’d eriti midagi. Teisiti on inimestega, kelle immuunsüsteem on nõrgenenud.

Selleks et mitte haigeks jääda, on oluline, et pärast pikemat seismist, näiteks kui puhkemajas pole kuude kaupa keegi elanud, vahetataks kogu torustikus olev vesi välja. Meie joogiveetorustikus olev vesi peab vahetuma hiljemalt 72 tunni pärast, muidu muutuvad torud temperatuuri langemise tõttu vahemikku 25–45 °C tõeliseks bakteriparadiisiks, näiteks legionella’de jaoks,“ räägib Geberiti torusüsteemide rahvusvaheline tootejuht Beat Aebi.

Nõuanded legionellavaba joogivee jaoks

  • Legionella hukkUB üle 50 °C vees. Seetõttu tuleb jälgida boileris oleva vee temperatuuri ja hoida seda alati üle 55 °C.
  • Pärast pikemat äraolekut soovitan (puhke)maja külma- ja soojaveetorusid umbes kaks minutit loputada. See hõlmab eelkõige segisteid ja dušipihusteid. Vältige sellel ajal vannitoas viibimist.
  • Legionella võib ennast sisse seada ka otse kraanis. Seetõttu puhastage duši- ja kraanisõelu regulaarselt katlakivist. Need saab hõlpsalt lahti keerata ja pärast puhastamist tagasi panna.
  • Segistid on kohad, kuhu võib koguneda legionellaT ja muid baktereid. Seetõttu laske segistid, mida ei kasutata, näiteks pesuköögis, eemaldada. Õues olevad veekraanid tuleb talveks kinni keerata. Majahaldur või sanitaartehnik saab kontrollida, ega torulõigus pole vett.
  • Majaomanikud peaksid laskma hoone veefiltreid regulaarselt sanitaartehnikul kontrollida ja vajaduse korral välja vahetada. Üürimajas hoolitseb nõuetekohase vahetuse eest tavaliselt majahaldur.
  • Terava legionella probleemi korral on mõistlik kasutada ajutist hügieeniloputust – näiteks Geberiti hügieenilist loputussüsteemi Rapid. Selle saab ilma suuremate ümberehitusteta asjakohasesse torulõiku paigaldada ning joogiveesüsteemis korra majja lüüa.

Võite olla kindel, et neid nõuandeid järgides muutub legionella’de elu torustikus raskeks. Ilmselt mõtlete nüüd, kas peaksite ka oma torustikus hügieeniloputuse tegema. Võtke julgelt ühendust sanitaartehnikuga. Tema annab teile heameelega nõu.

Vannitoa tooted

Milline peaks olema vannituba Teie jaoks?

Täiuslik vannituba vastab paljudele soovidele ja nõuetele. Kuid millised on Teie vajadused? Kas Teile on oluline ruum, puhtus või disain? Kas soovite kasutusmugavaid tooteid või eelistate lisamugavust, mida pakub Teile nt dušš-WC Geberit AquaClean? Või on Teile südamelähedane universaalne disain? Ükskõik, millised on Teie vajadused, me lihtsustame Teie igapäevaelu nutikate vannitoalahendustega.

Rohkem ruumi vannitoas
Rohkem puhtust vannitoas
Rohkem funktsionaalset disaini vannitoas
Rohkem mugavust vannitoas
Rohkem piireteta lahendusi vannitoas
Rohkem kasutusmugavust vannitoas