Optimaalse teenuse pakkumiseks, kasutab meie veebilehekülg küpsiseid. Jätkates meie lehekülje sirvimist, eeldame, et nõustud küpsiste kasutamisega. Rohkem informatsiooni on võimalik leida meie kasutustingimustest .

OK
Geberit Eesti

Tipptasemel hoone Amstelis

HAUT Amsterdam

BREEAMi kõrgeima kestlikkuse taseme sertifikaat, kõrgeim puithoone Madalmaades ja mugav elulaad Madalmaade pealinna südames – HAUT Amsterdam ühendab kõik nüüdisaegse elutaseme aspektid ning oluline osa selles on ka Geberiti oskusteabel.

Ülesanne oli kõike muud kui lihtne. 2016. aastal esitas Amsterdami linn endises tööstuspiirkonnas paikneva Amstelkwartieri krundi hoonestamise pakkumiskutse. Eesmärgiks oli ehitada arhitektuuriliselt pilkupüüdev eluhoone, mis vastab ka asjakohastele roheehituse standarditele.

Möödunud on viis aastat ja Amsterdam võib nüüd õigusega uhkust tunda tänapäevase ja kestliku elulaadi uue sümboli üle. 73 meetri kõrgune eluhoone on Madalmaade kõrgeim puithoone, mis pakub elanikele suurepäraseid vaateid Amsteli jõele, Stadshaven Amstelkwartieri jahisadamale ja Somerlusti pargile.

Linnaelanike jaoks

HAUT Amsterdam – uus tipptasemel hoone Madalmaade pealinnas – pakub siiski midagi enamat kui lihtsalt pilkupüüdev fassaad ja kaunid vaated. 21-korruselises eluhoones on 52 keskmise hinnaklassi korterit. Hoone stabiilsuse tagab betoonalus betoonvundamendil. Sellises linnas nagu Amsterdam, kus keldrid on põhjavee tasemel, on see eriti oluline. Põhikonstruktsioonid on siiski puidust, mida on hoones kokku 2800 m³.

Kestlik ehitusmaterjal

Puit on kestlik ja taastuv materjal, mis ei kahjusta keskkonda. Seda saab ka taaskasutada. Puit talletab endas CO2 ja aitab seega kaasa CO2 kontsentratsiooni vähenemisele atmosfääris. Hoone 2800 m³ puitu talletab kokku 2500 tonni CO2 – see vastab umbes 400 kodumajapidamise aastasele CO2-heitele.

Kuid peamine ehitusmaterjal ei olnud ainus põhjus, miks see hoone pälvis roheehituse valdkonnas BREEAMi* kõrgeima taseme sertifikaadi. Eluhoonel on ka mitmeid muid muljetavaldavaid väärtusi. Geberiti PE-HD-torustiku kasutamine võimaldab koguda 99% sademeveest ja kasutada seda katuseaedade kastmiseks. Äravoolusüsteem, milles on kasutusel Geberit Silent-db20 ja Geberit Sovent, tagab ruumisäästliku ja optimeeritud helitasemega lahenduse. Fassaad on tehtud soojustpeegeldavast kolmekordsest klaasist ja varustatud energiat tootvate päikesepaneelidega. Ka katusel on päikesepaneelid. Maksimaalne avatus päevavalgusele ja CO2-anduritega juhitav tuuleenergiatoitel ventilatsioon tagavad mugava elukeskkonna – tihedalt asustatud linnasüdames on see tõeline luksus.

*BREEAM: ehitiste keskkonnamõjude hindamise metoodika (mille töötas Suurbritannias välja ehitusuuringute keskus Building Research Establishment) on süsteem hoonete kestlikkuse ökoloogiliste ja sotsiokultuuriliste aspektide hindamiseks.

Geberiti oskusteave

Äravoolusüsteemid Geberit Silent-db 20 ja Geberit Sovent

Geberit PE-HD

Paigaldussüsteem Duofix

Arhitektid

Arhitektuuriettevõte: Team V Architectuur, Amsterdam

Algataja ja projekti arendaja: Lingotto, Amsterdam

Insener: Arup, Amsterdam

Peatöövõtja: J.P. van Eesteren, Gouda

Aadress:

Korte Ouderkerkerdijk 1, Amsterdam

Label: Meie tööd

Copyright ©Team V Architecture / Jannes Linders / Topview Luchtfotografie