Optimaalse teenuse pakkumiseks, kasutab meie veebilehekülg küpsiseid. Jätkates meie lehekülje sirvimist, eeldame, et nõustud küpsiste kasutamisega. Rohkem informatsiooni on võimalik leida meie kasutustingimustest .

OK
Geberit Eesti

Pühendumus kestlikkusele ökodisaini rakendades

Geberit on 2007. aastast alates kõik tooted välja arendanud keskkonnahoidliku tootearenduse põhimõtet järgides. Eesmärk on minimaalse energiakuluga luua lisandväärtust nii klientidele, keskkonnale kui ka ühiskonnale tervikuna.

Praegu räägivad kõik kestlikust arengust ja ka ehitusvaldkond ei ole erandiks. Ja seda põhjusega – 2019. aastal teatas ÜRO Keskkonnaprogramm (UNEP), et ehitussektor põhjustab 38% kogu CO2-heitest. Teine suur ülesanne, mis tuleb ehitussektoril lahendada, on selliste ressursside nagu vee, energia ja ehitusmaterjalide suur kulu ja säästliku kasutamise võimaluste leidmine.

Pilguheit toote olelusringile

Kestlik areng on olnud Geberiti põhiolemuse tunnuseks üle 30 aasta. Põhitähelepanu on keskkonnahoidlikul tootearendusel. Kõiki tooteid arendatakse järjekindlalt ja optimeeritakse sellest põhimõttest lähtudes juba 2007. aastast alates. Eesmärk on tagada, et iga toode oleks keskkonnahoiu mõttes eelkäijast parem.

Keskkonnahoidlik tootearendus on pikka aega hõlmanud kõiki toote olelusringi etappe – ressursside ja tooraine valimist, tarneahelat, energiatõhusust tootmises ja logistikas, pakendite vähendamist ja eelkõige vastupidavust, parandatavust, varuosade pikaajalist kättesaadavust ning Geberiti toodete taaskasutatavust. Keskkonnahoidliku tootearendusega annab Geberit olulise panuse roheehituse valdkonda ja ringmajandusse.

Arhitektide ja sanitaartehnikainseneride usaldusväärne partner

Üha suuremale osale Geberiti toodangust tehakse nüüd sertifitseeritud ja kontrollitav olelusringi hindamine ning väljastatakse toote keskkonnadeklaratsioon (EPD). See on oluline infoallikas kestliku arengu poole püüdlevate ehitus- ja arhitektuuriettevõtete jaoks. Geberiti lahendused aitavad samas ka säästa väärtuslikke ressursse (näiteks elektrit või vett) nii ehitusprotsessi kui ka hilisema kasutamise ajal.

Geberiti lahendusi kasutatakse nüüd ka ehitusprojektides, mis tõusevad esile just kestlikkuse poolest.

Uudiskirja eView esimeses väljaandes leiate rohkem infot nelja hoone kohta, mille keskkonnahoidlikud omadused on üleilmseks eeskujuks. Peale selle annab intervjuu Lasse Lindiga ülevaate arengusuundadest tulevikus ja ehitusvaldkonna suundumustest. Lasse Lind on roheehitusele spetsialiseerunud arhitekt ja ülikooliõppejõud, kes töötab Kopenhaagenis ettevõttes 3XN Architects.